آخرین اخبار حکم قطعی زندان مدیرعامل دیوار

حبس مدیرعامل دیوار

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

در تاریخ 6 آذر 1400 بود که اشکان میرآرمندهی، مدیرعامل اپ و سایت دیوار اعلام کرد حکم زندان او با عنوان اتهامی فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن فروش قطعی شده است. آرمندهی در یک رشته توئیت به بیان جزئیات این خبر پرداخته است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

جزئیات حکم زندان مدیر دیوار

اشکان میرآرمندهی مدیر دیوار در حساب توئیتر خود درباره این حکم و حواشی پیرامون آن بیان کرده است که 22 ماه پس از بازداشت 12 ساعته اش که با تودیع وثیقه 1میلیارد و 100 میلیونی آزاد شده است، بالاخره حکم قطعی پرونده در دادگاه تجدید نظر برای او صادر شده است.

توئیت اشکان میرآرمندهی

طبق این حکم آرمندهی محکوم به گذرانده 3ماه و 1روز حبس غیرقابل تبدیل شده است. عنوان اتهامی وی طبق حکم صادر شده “فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء از طریق جذب زنان تن فروش” اعلام شده است.

واکنش مدیر دیوار به حکم زندان صادر شده

مدیرعامل دیوار پس از بیان محکومیت و جزئیات پرونده ،در ادامه توئیت ها به تشریح فعالیت های دیوار پرداخته و جزئیاتی را در این باره بیان کرده است. وی در توضیحات خود بیان نمود که دیوار به عنوان یک پلتفرم ارائه کننده خدمات میزبانی آگهی های آنلاین فعالیت میکند.

وی در مورد نظارت بر آگهی ها عنوان نمود که در سال گذشته با کمک تیم های نظارتی و با استفاده از رباتهای هوشمند تعداد 56 میلیون آگهی رد شده است. او گفته است “در این میان نیت خوانی از آگهی هایی که انتشار آنها به خودی خود مجرمانه نیست ، غیر ممکن است.

آگهی های منجر به فحشا در دیوار

آرمندهی با اشاره به اینکه خدمات پلتفرم دیوار همواره تحت قوانین موجود در کشور و نظارت نهادهای ذی ربط بوده است در ادامه صحبت های خود به این مسئله اشاره نمود که آگهی هایی که در پرونده موضوعیت داشته اند، دارای هیچ محتوای مجرمانه ای نبوده اند و محکومیت صرفا بر اساس اقداماتی است که اشخاص ثالث در فضای خارج از دیوار انجام داده اند.

پلتفرم دیوار مانند اپراتور های سیم کارت است

وی پلتفرم دیوار را با اپراتور های ارائه سیم کارت مقایسه نمود و گفت “اپراتور های ارائه کننده سیم کارت مسئول سوء استفاده کاربر از سیم کارت نیستند و دیوار نیز مانند همین اپراتور ها میباشد.” در ادامه نیز افزود “در دیوار انتشار دهندگان آگهی و مخاطبان آگهی ها به صورت مستقیم باهم در ارتباط هستد. دیوار بررسی آگهی های منتشر شده بر روی پلتفرم خود را وظیفه میداند اما آنچه در فضای واقعی بین آگهی گذاران و مخاطبان رخ میدهد از کنترل دیوار خارج است.”

دیوار اشتغال زایی نموده و به کسب و کارها کمک کرده است

اشکان میرآرمندهی در پایان صحبت های خود عنوان نمود در حالی به حبس محکوم شده است که پلتفرم دیوار شرایطی فراهم کرده است تا 1 میلیون و 400 هزار کسب و کار بتوانند از طریق دیوار درآمد داشته باشند و روزگار بگذرانند و همچنین برای بیش از 1100 جوان در این مجموعه شغل ایجاد شده است.

بیانیه رسمی پلتفرم دیوار درباره محکومیت اشکان میرآرمندهی به حبس

همانطور که در صحبت های قبلی اشاره کردیم، پلتفرم دیوار در باب صدور حکم قطعی حبس مدیرعامل خود بیانیه ای منتشر نموده است که در تصویر پایین میتوانید آن را مشاهده نمایید.

بیانیه دیوار در خصوص محکومیت حبس آرمندهی

پادرمیانی وزیر ارتباطات در موضوع حبس مدیر دیوار

پس از علنی شدن موضوع پرونده مدیر دیوار و محکومیت وی به حبس جنجال هایی در فضای مجازی در این باره ایجاد شد که منجر به ورود زارع پور وزیر ارتباطات به این قضیه شد. رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات سید جمال هادیان، در توئیتی از پیگیری این موضوع توسط زارع پور خبر داد و نوشت :

“وزیر ارتباطات از زمان اطلاع از پرونده مدیرعامل دیوار، پیگیر موضوع است و از رئیس قوه قضاییه، اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری برای بررسی مجدد این حکم را درخواست کرده است. هر چند طبق شنیده‌ها رئیس قوه قضاییه هم از ابتدای اعلام این خبر، پیگیر موضوع است.”

حال باید دید پیگیری های وزیر ارتباطات و رئیس قوه قضاییه درباره این پرونده چه نتیجه ای در پی دارد و آیا منجر به لغو محکومیت حبس 3 ماهه مدیرعال دیوار خواهد شد، یا میرآرمندهی در نهایت به جرم فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء از طریق جذب زنان تن فروش راهی زندان میشود.

در صورت وصول اخبار جدید در این موضوع ، در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.