آموزش تصویری ثبت نام غیرحضوری در سامانه ثنا

ثبت نام غیرحضوری در سامانه ثنا

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

چند سالی است که دولت الکترونیک در کشور ما در حال پیشرفت است و هر روز در موارد گسترده تری مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از اولین سامانه هایی که به منظور الکترونیکی سازی خدمات دولتی طراحی و افتتاح گردید سامانه ثنا میباشد. ثنا متعلق به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران بوده و کاربرد آن الکترونیکی سازی ابلاغیه های دادگستری میباشد. در این مقاله به آموزش تصویری ثبت نام در سامانه ثنا به صورت قدم به قدم پرداخته ایم.

ثبت نام در سامانه ثنا در چه مواردی ضروری است؟

در حال حاضر با توجه به اینکه تقریبا ابلاغیه های کاغذی حذف شده است، بهتر است هر شهروند ایرانی در سامانه ثنا عضو باشد. با عضویت در ثنا در صورتی که هرگونه ابلاغیه برای شما صادر شود و یا شکایتی علیه شما انجام شود، به سرعت متوجه خواهید شد. 

اما در هنگام دریافت برخی خدمات دادگاهی، عضویت در سامانه ثنا ضروری است. ثبت شکایت و دادخواست جدید، مشاهده ابلاغیه های الکترونیکی و … نیاز به ثبت نام در سامانه ثنا دارند.

ثبت نام در سامانه ثنا به صورت غیرحضوری امکان پذیر است؟

تا مدتی قبل، ثبت نام غیرحضوری در سامانه ثنا امکان پذیر نبود و تنها امکان پیش ثبت نام اینترنتی وجود داشت. اما هم اکنون با راه اندازی سامانه احراز هویت الکترونیک ، امکان ثبت نام غیرحضوری بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم شده است.

همچین مطالعه کنید : مشکلات متداول واتساپ و راه حل آنها

ثبت ثنا از طریق سامانه ثبت نام ثنا

در ادامه به آموزش ثبت نام در سامانه ثنا به صورت تصویری و قدم به قدم پرداخته تا شما عزیزان به راحتی بتوانید از خدمات سامانه ثنا استفاده نمایید. 

قدم اول – ورود به سامانه احراز هویت ثنا

در اولین مرحله به با کلیک بر روی “سامانه ثبت نام ثنا” یا مراجعه به آدرس “sana1.adliran.ir” وارد سامانه ثبت نام الکترونیک شوید. پس از ورود به این سایت با تصویری مانند زیر مواجه خواهید شد.

سامانه ثبت نام الکترونیک ثنا

قدم دوم – کلیک بر روی “ثبت نام برخط” و تکمیل فرم

پس از ورود به سامانه بر روی گزینه “ثبت نام برخط” کلیک کنید.با کلیک بر روی این گزینه به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد که حاوی یک فرم است. اطلاعات درخواستی این فرم را با دقت تکمیل نمایید و سپس کلید ادامه را بزنید.

ثبت نام برخط سامانه ثنا

قدم سوم – ورود اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات تماس

در مرحله بعدی باید اطلاعات شناسنامه ای خود را با دقت وارد و تایید نمایید و بر روی ادامه کلیک کنید. در صفحه بعدی نیاز است اطلاعات تماس خود را با دقت وارد نمایید. لازم به ذکر است رمز شخصی و رمز عبور موقت شما بر روی این شماره پیامک میشود. در صفحه بعدی نیز باید قوانین را تایید نمایید.

ثبت نام غیر حضوری ثنا

قدم چهارم – ورود آدرس و اطلاعات تکمیلی

در مرحله بعد باید آدرس پستی دقیق و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز را وارد نمایید. با کلیک بر روی ادامه به صفحه ای منتقل میشوید که باید سایر اطلاعات مانند نام مستعار ، اطلاعات شغلی و اطلاعات تحصیلاتی خود را وارد نمایید.

ثبت نام ثنا

قدم پنجم – پرداخت هزینه ثبت نام ثنا

در این مرحله با انتخاب یکی از کارگزاران مربوط و کلیک بر روی پرداخت هزینه، به درگاه پرداخت هدایت میشوید. برای پرداخت هزینه در این مرحله شما باید از یک کارت بانکی که دارای رمز دوم است استفاده نمایید.

پرداخت هزینه ثبت نام غیرحضوری ثنا

قدم آخر – احراز هویت غیرحضوری و اتمام ثبت نام ثنا

در آخرین مرحله پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام به صفحه ای دیگر هدایت میشوید. در این صفحه بر روی “شروع فرآیند احراز هویت” کلیک کنید. در صفحه بعدی باید بر روی ادامه کلیک کنید. برای تکمیل فرآیند احراز هویت الکترونیکی شما باید امضای خود را با استفاده از موس ، تاچ پد و یا تلفن همراه خود وارد نمایید. سپس یک عکس سلفی با شرایطی که درج شده است گرفته و بر روی اتمام فرآیند کلیک کنید.

احراز هویت الکترونیک سامانه ثنا

پس از تکمیل فرآیند احراز هویت الکترونیک خود، باید منتظر تایید آن بمانید. پس از تایید احراز هویت الکترونیک مشخصات کاربری برای شماره ای که وارد کردید پیامک میشود. (به دلیل مسائل امنیتی تصاویر مراحل احراز هویت درج نگردیده است.)

در فرآیند ثبت نام غیرحضوری سامانه ثنا مشکلی دارید؟

کارشناسان پاسخگو رایانه آماده پاسخگویی به کلیه سوالات و مشکلات شما در خصوص ثبت نام و استفاده از سامانه ثنا در تمامی ساعات شبانه روز میباشند. با ما تماس بگیرید!

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

بدون پرسش یا دیدگاه on آموزش تصویری ثبت نام غیرحضوری در سامانه ثنا

دیدگاه یا پرسش خود را درج کنید!

آخرین مقالات

به راهنمایی نیاز دارید؟

کارشناسان ما در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به شما هستند.

تماس با پاسخگو رایانه

دسته بندی بلاگ

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به دامنه PCPasokh.ir میباشد.1399-1400