آموزش غیرفعال کردن ویندوز دیفندر defender در ویندوز 10 (تصویری)

غیرفعال کردن ویندوز دیفندر

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که به دلیل نصب نرم افزاری یا نیاز به انجام تغییرات خاصی در ویندوز نیاز به غیرفعال کردن ویندوز دیفندر داشته اید. در این مقاله به بررسی نحوه غیرفعال کردن دائم یا موقت ویندوز دیفندر Windows defender میپردازیم. با پاسخگو رایانه همراه باشید.

نکته مهم: غیرفعال سازی ویندوز دیفندر به دلیل به خطر افتادن امنیت کامپیوتر شما به صورت دائمی پیشنهاد نمیشود. در صورتی که میخواهید defender را به صورت دائمی غیرفعال کنید، پیشنهاد میشود نرم افزار امنیتی دیگری را به صورت جایگزین نصب نمایید.

روش های خاموش کردن ویندوز دیفندر Defender

نرم افزار ویندوز دیفندر ، آنتی ویروسی است که به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز نصب میگردد. این نرم افزار امکانات امنیتی متعددی را به کاربران خود ارائه میکند، به صورت منظم بروزرسانی دریافت میکند و رایگان است. در کنار تمام مزایای این نرم افزار عیب بزرگ آن استفاده زیاد از منابع کامپیوتر است که در سیستم های ضعیف باعث افت سرعت چشمگیر میشود.

کاربران ویندوز در مواقع مختلفی ممکن است نیاز به خاموش کردن windows defender داشته باشند. به طور مثال زمانی که میخواهید کرک نرم افزاری را نصب کنید ممکن است دیفندر آن را به عنوان ویروس و بدافزار شناسایی کرده و آن را پاک کند. در این حالت باید به طور موقت آن را خاموش کنید.

برای غیرفعال کردن و یا خاموش کردن ویندوز دیفندر دو راه وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم.

خاموش کردن ویندوز defender از طریق تنظیمات ویندوز 10

اولین روشی که شما میتوانید از طریق آن ویندوز دیفندر را غیرفعال نمایید از طریق تنظیمات ویندوز 10 است. این روش را به صورت قدم به قدم و تصویری به شما آموزش میدهیم:

 1. منوی استارت را باز کنید
  منوی استارت
 2. پس از بازشدن منوی استارت بر روی آیکون چرخ دنده که در سمت چپ وجود دارد کلیک کنید تا تنظیمات برای شما باز شود.
  غیرفعال کردن دیفندر
 3. پس از باز شدن منوی تنظیمات بر روی گزینه “Update and Security” کلیک کنید.
  خاموش کردن defender
 4. سپس بر روی گزینه “windows security” کلیک کنید.
 5. در صفحه باز شده بر روی “Virus & threat protection” کلیک کنید.
 6. در این مرحله پنجره ویندوز دیفندر برای شما باز میشود. در این بخش بر روی گزینه “Virus & threat protection settings” کلیک کنید.
 7. در صفحه باز شده قسمتی با عنوان Real-time protection وجود دارد و در زیر آن یک سوییچ برای روشن و خاموش کردن وجود دارد. بر روی این سوییچ کلیک کنید. با اینکار برای شما پنجره ای باز میگردد که باید تایید کنید میخواهید این قابلیت را غیرفعال کنید. به این منظور بر روی yes کلیک کنید. با اینکار ویندوز دیفندر شما خاموش خواهد شد.
 8. همچنین میتوانید با مراجعه به بخش “Cloud-delivered protection” و خاموش کردن سوییچ آن تمام قابلیت های دیفندر را غیرفعال کنید. به یاد داشته باشید غیرفعال بودن دیفندر تنها تا ریستارت بعدی سیستم میباشد.

غیرفعال کردن ویندوز دیفندر از طریق رجیستری

روش دومی که برای خاموش کردن ویندوز دیفندر وجود دارد از طریق تنظیمات رجیستری ویندوز است. از طریق این روش میتوانید ویندوز دیفندر رو به طور دائمی غیرفعال نمایید.در ادامه به آموزش این روش میپردازیم.

 1. برای غیرفعال کردن دیفندر از طریق رجیستری ابتدا از طریق قسمت جستجوی ویندوز که در کنار منوی استارت وجود دارد عبارت “regedit” را جستجو کنید.
 2. سپس روی آیکون آبی رنگی که مانند تصویر زیر برای شما ظاهر شده است کلیک کنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز برای شما باز شود. در هر مرحله ای که پنجره ای برای شما باز شد که دو گزینه Yes و No داشت بر روی Yes کلیک کنید.
 3. سپس میتوانید از طریق پیمودن مسیر زیر به پوشه windows defender برسید.
  HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Policies>Microsoft>Windows Defender
  همچنین میتوانید از طریق فشردن همزمان کلید های Crtl+F پنجره جستجو را باز کنید و با جستجوی عبارت windows defender به راحتی پوشه مورد نظر را پیدا کنید.
 4. روی منوی windows defender کلیک راست کنید و از منوی باز شده new را انتخاب کنید.
 5. سپس از زیر منوی باز شده روی گزینه DWORD (32-bit) Value کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه یک فایل جدید به قسمت سمت راست اضافه میگردد.
 6. پس از ظاهر شدن فایل جدید در سمت راست نام آن را “DisableAntiSpyware” قرار دهید.
 7. سپس بر روی “DisableAntiSpyware” دوبار کلیک کنید تا باز شود. در پنجره باز شده گزینه ای به نام value data وجود دارد. در قسمت زیر آن عدد 1 را وارد کنید و بر روی ok کلیک کنید تا ذخیره گردد.
 8. سپس سیستم را ریستارت کنید تا تغییر ایجاد شده اعمال گردد.

فعالسازی مجدد ویندوز دیفندر

در صورتی که مجددا نیاز به فعالسازی ویندوز دیفندر پیدا کردید طبق مراحل گذشته عمل کنید و در مرحله آخر عدد 1 را به 0 تغییر دهید و یا “DisableAntiSpyware” را به طور کلی حذف کنید.

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.