راه حل قطعی مشکل Call failed در گوشی آیفون

مشکل call failed ایفون

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران گوشی های آیفون (اپل) با آن روبرو شوند ، نمایش خطای Call failed در زمان برقراری تماس و یا چند ثانیه پس از وصل شدن تماس است. این خطا میتواند کاربر را عصبی و کلافه کند. مخصوصا در زمانی که نیاز به برقراری تماس فوری دارد. در این مقاله به بررسی علت خطای call failed و روش رفع این مشکل میپردازیم. با پاسخگو رایانه همراه باشید.

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مقاله ندارید و نیاز به راهنمایی فوری دارید با شماره تماس 09108889970 تماس حاصل نمایید.

علت نمایش خطای Call fialed در آیفون چیست؟

شرکت اپل، هیچ توضیحاتی در خصوص علت نمایش این خطا برای کاربران ارائه نکرده است. اما طبق بررسی های انجام شده توسط تیم پاسخگو رایانه خطای call failed ممکن است به چند دلیل مختلف رخ بدهد. علت ها ممکن است سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. در ادامه به بررسی این علت ها میپردازیم.

نمایش خطای Call failed به دلیل مشکلات سیم کارت و اپراتور

یکی از دلایلی که ممکن است باعث به وجود آمدن خطای call failed در گوشی های آیفون شود، مشکلات مربوط به شبکه سیم کارت و اپراتور است. در کشور ما، به دلیل عدم سازگاری صد درصدی سخت افزار گوشی های آیفون با شبکه های موبایل ایران، این مورد رایج ترین علت نمایش خطای Call failed است.

اگر با پیام call filed روبرو شده اید و میخواهید بدانید که علت آن مشکلات سیم کارت بوده است یا نه، تنها از یک روش میتوانید این مسئله را متوجه شوید. زمانی که با این خطا روبرو میشوید اگر سیگنال آنتن دهی گوشی شما در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد، به احتمال بسیار قوی شبکه و اپراتور علت اصلی آن است.

مشکل Call failed آیفون به علت عدم آنتن دهی یا ضعیف بودن پوشش شبکه سیم کارت

علت دومی که میتوانیم برای نمایش خطای call failed در انواع مدل های آیفون بیان کنیم، مشکلات مربوط به آنتن دهی در گوشی های آیفون است. زمانی که پوشش شبکه سیم کارت به اندازه ای ضعیف باشد که گوشی شما قادر به برقراری ارتباط با دکل مخابراتی نباشد و یا ارتباط آن با BTS به صورت ناگهانی قطع گردد، در گوشی های آیفون پیام Call failed را مشاهده خواهید کرد.

در این حالت به محض اینکه مجددا آنتن دهی به سطح مناسبی بازگردد میتوانید تماس خود را بدون مشکل برقرار نمایید. همچنین در یک حالت دیگر نیز ممکن است مشکل از اپراتور شما باشد. تعدادی از دکل های مخابراتی در ایران بسیار قدیمی بوده و از تکنولوژی قدیمی برخوردارند. این دکل ها دارای فرکانس هایی هستند که به طور کامل توسط گوشی های آیفون پشتیبانی نمیشود و به همین دلیل اتصال به آنها با مشکلات زیادی همراه است. در این حالت ممکن است با اینکه سطح سیگنال سیم کارت در گوشی مناسب است ، قادر به برقراری تماس با آن نباشید.

خطای call failed به دلیل تنظیم نبودن ساعت و تاریخ

شاید بی ربط به نظر برسد اما در برخی موارد ممکن است علت این مشکل تنها تنظیم نبودن ساعت و تاریخ گوشی آیفون شما باشد.

مشکل Call failed آیفون به علت مشکلات و اختلالات نرم افزاری

آخرین علتی که باعث نمایش خطای Call failed در گوشی های آیفون میگردد، مشکلات و اختلالات نرم افزاری است. این اختلالات ممکن است مربوط به سیستم عامل Ios و یا نرم افزارهای جانبی باشد که بر روی گوشی خود نصب کرده اید. همچنین این مشکلات و اختلالات معمولا در گوشی هایی به وجود می آید که سیستم عامل آنها به روز نیست و یا مدل آنها قدیمی است و آخرین نسخه های Ios را دریافت نکرده اند.

چگونه مشکل Call Failed در گوشی های آیفون را رفع کنیم؟

همانطور که چندین عامل برای ایجاد این مشکل وجود دارد، راه حل های مختلفی نیز برای رفع این مشکل وجود دارد. پیشنهاد پاسخگو رایانه به شما کاربر عزیز این است که تمامی این روش ها را برای حل مشکل خود امتحان کنید تا به نتیجه برسید.

رفع مشکل Call Failed با خاموش و روشن کردن حالت هواپیما

معمولا اولین راه حلی که برای مشکلات مربوط به ارتباطات و آنتن دهی تلفن های همراه آزمایش میشود، خاموش و روشن کردن حالت هواپیما یا همان airplane mode است. در خصوص خطای Call failed گوشی های آیفون نیز پیشنهاد ما این است که قبل از انجام هر اقدام دیگری اینکار را تست کنید. برای روشن کردن حالت هواپیما میتوانید از نوار پایینی گوشی های آیفون استفاده نمایید.

تنظیم تاریخ و زمان گوشی آیفون

مورد بعدی که برای رفع مشکل call failed آیفون باید تست کنید، بررسی و تنظیم تاریخ و ساعت گوشی است. این موضوع اگر اخیرا به خارج از کشور سفر کرده اید اهمیت بیشتری پیدا میکند. پیشنهاد ما این است که تنظیم تاریخ و زمان را بر روی خودکار قرار دهید. برای انجام این کار به روش زیر عمل کنید:

  • وارد تنظیمات (Setting) تلفن همراه شوید.
  • وارد بخش General شده و وارد date and time شوید.
  • در این بخش گزینه Set automatically را فعال نمایید.

 

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

بدون پرسش یا دیدگاه on راه حل قطعی مشکل Call failed در گوشی آیفون

دیدگاه یا پرسش خود را درج کنید!

آخرین مقالات

به راهنمایی نیاز دارید؟

کارشناسان ما در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به شما هستند.

تماس با پاسخگو رایانه

دسته بندی بلاگ

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به دامنه PCPasokh.ir میباشد.1399-1400