ساخت و راه اندازی رایگان سایت! افسانه یا واقعیت؟

ساخت سایت رایگان

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

پس از همه گیری ویروس کرونا، کسب و کار های تحت وب به سرعت رشد کردند. از طرفی کسب و کارهای سنتی هم از داشتن یک وبسایت بدشان نمی آید. اگر به دنبال ساخت وب سایت رایگان هستید و یا نیاز به اطلاعات درباره سایت رایگان دارید، با ما همراه باشید.

آیا ساخت سایت به صورت رایگان امکان پذیر است؟

اگر تنها قصد حضور در دنیای وب را داشته باشید، پاسخ این سوال مثبت است. اما اگر بخواهید به صورت تخصصی در فضای به فعالیت کنید و از این راه کسب درآمد داشته باشید، باید باید بگوییم راه اندازی سایت رایگان ، شما را به اهداف خود نخواهد رساند.

پس پیشنهاد می کنیم ابتدا هدف خود را از ساخت سایت مشخص کنید و سپس به دنبال پاسخ باشید. به عنوان مثال، اگر هدف شما از راه اندازی وب سایت، معرفی خودتان یا شرکت تان یا رزومه کاری است، ساخت سایت رایگان می تواند برای شما مناسب باشد.

روش های راه اندازی سایت به صورت رایگان چیست؟

به طور معمول ۳ روش برای ساخت سایت رایگان وجود دارد. اولین دسته، سیستم های وبلاگدهی هستند که یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی دارند و یک زیردامنه به شما ارائه می دهند. همچنین شما میتوانید با خرید یک دامنه وبلاگ خود را در یک آدرس اختصاصی داشته باشید.

دسته دوم، ارائه دهندگان هاست های رایگان هستند. با استفاده از هاست های رایگان می توانید یک وب سایت برای این دامنه راه اندازی نمایید. البته مانند وبلاگ ها همچنان می‌توانید از دامنه خودتان استفاده نمایید. این روش نیاز به تخصص بیشتری دارد زیرا صفر تا صد راه اندازی سایت بر عهده خودتان است.

روش سوم نیز استفاده از سایت ساز های رایگان است. این دسته در قبال نمایش تبلیغات در سایت به شما یک وبسایت وردپرسی تحویل می دهند. البته امکانات این سیستم ها بسیار محدود است و به هیچ عنوان مانند یک وب سایت وردپرسی خالص نیست.

همچنین مطالعه کنید: ترفندهای سئو سایت در سال ۲۰۲۲

مزایا و معایب راه اندازی سایت رایگان از طریق وبلاگ

سیستم های وبلاگ دهی، مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به کسب درآمد دارند. این کسب درآمد معمولاً از دو طریق است. اولین روش نمایش تبلیغات در وبلاگ ها است. این تبلیغ معمولاً به صورت یک بنر در یک یا چند گوشه از وبلاگ شما نمایش داده می شود.

دومین روش درآمدزایی سیستم های وبلاگ دهی، از طریق فروش امکانات است. به عنوان مثال شما برای فعال کردن جاوا اسکریپت، استفاده از فضای هاست و یا اتصال دامنه به وبلاگ بایستی مبلغی را بپردازید. در عوض تبلیغاتی در وبلاگ شما نمایش داده نمی شود.

استفاده از وبلاگ مزایا و معایبی به همراه دارد. بزرگ‌ترین مزیت این روش، رایگان بودن آن است. معایب استفاده از وبلاگ ها بیشتر از مزایای آن است. امکانات در سرویس های وبلاگدهی محدود است. همچنین در صورتی که سیستم وبلاگدهی تعطیل شود یا مشکلی برای آن به وجود بیاید کل زحمات شما به باد خواهد رفت. عیب دیگر وبلاگها سئو ضعیف آنهاست.

راه اندازی سایت رایگان وبلاگ مناسب چه کسانی است؟

اگر هدف شما از راه اندازی سایت وبلاگ نویسی و انتشار پست در زمینه های مختلف است، سیستم وبلاگ دهی برای شما مناسب است. در غیر این صورت اصلاً فکرش را هم نکنید.

بررسی مزایا و معایب ساخت سایت با هاست رایگان

شرکت های بسیاری در داخل و خارج ایران وجود دارند که اقدام به ارائه هاست های رایگان می کنند. هدف شرکت‌ها از ارائه هاست های رایگان، تبلیغات امکانات هاست های اصلی خود و ترغیب مشتری برای خرید پلان های پولی است. این موضوع به این معنی است که امکانات موجود در این هاست ها محدود بوده و تنها جهت نمایش امکانات پلان های پولی آنهاست.

همچنین راه اندازی سایت با هاست رایگان نیاز به تخصص در زمینه طراحی سایت دارد. یعنی از صفر تا صد طراحی سایت بر عهده خودتان است. این مسئله برای افرادی که برای بار اول قصد راه اندازی سایت دارند مشکل ساز خواهد بود.

مورد دیگری که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، این است که امکانات هاست رایگان به شدت محدود است. به عنوان مثال ترافیک ‌روزانه هر هاست رایگان تنهایی جوابگوی ۵۰ بازدید است.

ساخت سایت با هاست رایگان مناسب چه کسانی است؟

بیشترین افرادی که از هاست رایگان استفاده می‌کنند، توسعه‌دهندگانی هستند که از این هاست ها به عنوان فضای آزمایشی برای پروژه های خود استفاده می کنند. همچنین هاست رایگان برای افرادی که می‌خواهند در ابتدای راه هزینه زیادی نکنند و پس از مدتی، هاست پولی بخرند مناسب است.

بررسی مزایا و معایب ساخت سایت با سایت ساز های رایگان

یکی از روش های راه اندازی سایت رایگان، که در سال‌های اخیر استفاده از آن کاهش داشته است و کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، سایت ساز های رایگان هستند. در سالهای گذشته که استفاده از سیستم وردپرس کمتر رواج داشت، سایت سازها رونق فراوانی داشتند. سایت سازها، سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی هستند که امکان ساخت وب سایت با امکانات مختلف را به افراد مختلف می دهند.

اما امروزه با رواج وردپرس و وجود هزاران افزونه و قالب فارسی، دیگر جایی برای سایت‌سازها نمانده است.

راه اندازی سایت رایگان با سایت ساز ها مناسب چه کسانی است؟

سایت سازها درست مانند وبلاگ ها، برای افراد مبتدی که تنها نیاز به یک سایت برای معرفی خود یا کسب و کار خود دارند مناسب است. همچنین سایت ساز ها برای سایت هایی که به طور منظم پست های آموزشی یا مشابه آن انتشار می دهند مناسب است.

پیشنهاد ویژه جایگزین ساخت سایت رایگان

همانطور که حتما تا کنون متوجه شده‌اید، طراحی سایت رایگان برای افرادی که قصد فعالیت جدی در دنیای وب را دارند کارساز نیست. پس چاره برای افرادی که برای صرف هزینه محدودیت دارند چیست؟

تیم طراحی سایت پاسخو رایانه به شما پیشنهاد می کند، به جای فکر به طراحی سایت رایگان از خدمات طراحی سایت اقساطی پاسخگو رایانه استفاده نمایید. ما تنها ارائه دهنده خدمات طراحی سایت به صورت قسطی بدون نیاز به پیش پرداخت و بدون بهره می باشیم.

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.