معرفی اپراتور و سیم کارت شاتل

سیم کارت شاتل

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

شرکت شاتل یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت های عرضه اینترنت و امکانات ارتباطی در ایران است. شاتل مدتی است اقدام به دریافت پروانه اپراتور مجازی و در نتیجه عرضه سیم کارت های تلفن همراه نموده است. سیم کارت های شاتل دارای ویژگی ها و امکانات خاصی است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم. با پاسخگو رایانه همراه باشید.

پیش شماره سیم کارت شاتل چند است؟

شاتل موبایل

همانطور که میدانید چند سالی است با ورود اپراتور های مجازی پیش شماره های گوناگونی برای خطوط تلفن همراه عرضه شده است و هر اپراتور از پیش شماره خاصی استفاده میکند. پیش شماره سیم کارت های شاتل 0998 میباشد که میتوان گفت پیش شماره رندی است.

امکانات و ویژگی های سیم کارت شاتل

شاتل را میتوان خاص ترین اپراتور و عرضه کننده سیم کارت دانست. سیم کارتهای شاتل ویژگی های خاصی دارد که برای اولین بار مشاهده میشود و آنهارا متمایز میسازد. سیستم انتخاب شبکه هوشمند، تعرفه های مقرون به صرفه، تخفیف های ویژه برای سرویس های سرگرمی و خدماتی و بیش از 3000 نمایندگی در سراسر کشور از ویژگی های اپراتور شاتل است.

چرا سیم کارت شاتل؟

آنتن دهی و انتخاب شبکه هوشمند شاتل

همانطور که گفتیم سیم کارتهای شاتل دارای ویژگی های نوآورانه ای است که برای اولین بار میتوانیم در کشور ایران مشاهده کنیم. بارز ترین این ویژگی ها سیستم انتخاب شبکه هوشمند است. با استفاده از این شبکه همیشه بهترین و با کیفیت ترین پوشش شبکه های 3G و 4G- LTE را در اختیار خواهید داشت.

این سیستم به صورتی است که با استفاده از سیم کارتهای شاتل در هر لحظه با توجه به موقعیت مکانی شما و پوشش های مختلف شبکه به با کیفیت ترین و پر سرعت ترین دکل آنتن تلفن همراه متصل میشوید. تفاوتی ندارد که این آنتن متعلق به کدامیک از اپراتور های اصلی همراه اول ، ایرانسل یا رایتل باشد. شاتل به با کیفیت ترین آنها متصل خواهد شد.

شاتل موبایل به عنوان تنها اپراتور Full MVNO حقیقی کشور، با استفاده از هسته مستقل شبکه و پوشش شبکه سراسری تجربه متمایزی را برای شما به ارمغان می آورد.

انتخاب دستی شبکه میزبان در سیم کارتهای شاتل

در سیم کارت های هوشمند شاتل، شما کنترل کاملی بر روی شبکه میزبان دارید و میتوانید آنتن دهی و شبکه را مدیریت کنید. اینکار به وسیله شماره گیری کد دستوری (*1*8#) از راست به چپ انجام میشود. با شماره گیری کد مذکور میتوانید از مشخصات شبکه ای که به آن متصل هستید مطلع شوید یا اینکه شبکه میزبان خود را به صورت دستی از میان شبکه های اپراتور های اصلی که در منطقه شما فعال است انتخاب کنید.

در حال حاضر این قابلیت در 21 استان کشور فعال است. استان هایی که قابلیت کنترل دستی شبکه برای آنها فعال است عبارتند از:

خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، قم، گیلان، مازندران و آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کرمان، بوشهر، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، همدان و اردبیل

همچنین این قابلیت به زودی در تمامی استان های کشور فعال میشود.

تنظیمات شبکه هوشمند شاتل برای اندروید

برای استفاده از شبکه هوشمند شاتل نیاز است با مراجعه به مسیر زیر تلفن همراه اندرویدی خود را تنظیم کنید:

تنظیمات برای تلفن های انگلیسی زبان Setting> Mobile network> Carrier> Choose automatically
تنظیمات برای تلفن های فارسی زبان تنظیمات> شبکه یا شبکه های تلفن همراه > انتخاب شبکه > تنظیم بر روی خودکار

همچنین لازم است گزینه Data Roaming یا استفاده از دیتا در رومینگ را روشن کنید. این گزینه در شبکه شاتل هیچ هزینه اضافه ای نخواهد داشت.

تنظیمات شبکه هوشمند شاتل برای آیفون (IOS)

برای استفاده از شبکه هوشمند شاتل در تلفن های همراه آیفون طبق مسیر زیر تلفن همراه خود را تنظیم کنید:

Setting> Cellular> Network selection> Automatic

همچنین گزینه Data Roaming را در تلفن همراه خود فعال کنید. لازم به ذکر است در شبکه شاتل این گزینه هیچ هزینه اضافه ای برای شما ندارد.

 

لازم به ذکر است در صورت استفاده از اینترنت سیم کارت شاتل میتوانید بدون نیاز به تهیه اشتراک از سایت نماوا استفاده کنید.

 

قیمت و روش خرید سیم کارت های شاتل

شما میتوانید به صورت آنلاین با مراجعه به فروشگاه اینترنتی شاتل اقدام به انتخاب شماره و خرید سیم کارت نمایید. قیمت سیم کارت های شاتل بر اساس رند بودن شماره آنها متفاوت است. در جدول زیر میتوانید هزینه درجه های مختلف سیم کارت شاتل را مشاهده نمایید.

سیم کارت شاتل عادی (غیر رند) 24.000 تومان
سیم کارت شاتل 1 ستاره (معمولا رندهای پله ای) شروع از 60.000 تومان
سیم کارت شاتل 2 ستاره (رندهای آیینه ای و تکرار اعداد) 100.000 تومان
سیم کارت شاتل 3 ستاره (بهترین قیمت در ازای شماره رند) 150.000 تومان
سیم کارت شاتل 4 ستاره 200.000 تومان
سیم کارت شاتل 5 ستاره 300.000 تومان
سیم کارت شاتل 6 ستاره 550.000 تومان
سیم کارت شاتل 7 ستاره 800.000 تومان
سیم کارت شاتل 8 ستاره 1.100.000 تومان

اپراتور سیم کارت شاتل

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.