کلاهبرداری با سیم کارت های پیش شماره 0942

کلاهبرداری با خطوط 0942

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

یکی از معضلات کاربران تلفن همراه، تماس هایی است که از طرف افراد کلاهبردار با آنها برقرار میشود. این کلاهبرداران هربار با ترفند و شیوه ای جدید وارد شده و از سادگی مردم سوءاستفاده میکنند. در بین آخرین اخبار مربوط به کلاهبرداری، مواردی مشاهده است که با تماس از خطوط تلفن همراه با پیش شماره 0942 اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده اند. در این مقاله به بررسی این مورد خواهیم پرداخت.

سیم کارت های پیش شماره 0942 متعلق به کدام اپراتور است؟

بسیاری از مردم تنها همراه اول و ایرانسل را به عنوان اپراتور های تلفن همراه میشناسند. این در حالی است که اپراتورهای دیگری نیز در کشور ما وجود دارند. این اپراتورها زیرساخت فنی مجزا ندارند و از طریق تجهیزات فنی اپراتور های نسل اول خدمات خود را ارائه میکنند.

سرشماره 0942 متعلق به شرکت آسیاتک است. شرکت آسیاتک با دریافت مجوزهای مربوط و عرضه سیم کارت های 0941 و 0942 به اپراتورهای تلفن همراه پیوست. این سیم کارتها به منظور ارائه خدمات معمول تلفن همراه و خدمات تخصصی دیتا ارائه میشوند. همچنین پیش شماره 0942 میتواند مربوط به تلفن های ثابت آسیاتک باشد.

چرا از سرشماره 0942 برای تبلیغات یا کلاهبرداری استفاده میشود؟

همانطور که گفته شد، سرشماره 0942 میتواند مربوط به خطوط تلفن ثابت آسیاتک باشد. برخی از شرکت های برای برقراری تماس های تبلیغاتی انبوه از این خطوط استفاده میکنند. ضمن اینکه شرکت آسیاتک برای مشتریان خود تخفیف های ویژه ای را نیز تدارک دیده است. همچنین به دلیل ناشناس بودن سرشماره 0942 برای مردم، حس کنجکاوی آنها تحریک شده و احتمال پاسخگویی به تماس ها افزایش میابد.

برقراری تماس های تبلیغاتی با سرشماره 0942

در چند وقت اخیر ، موارد متعددی مشاهده شده است که تماس های تبلیغاتی با استفاده از خطوط 0942 با کاربران برقرار شده است. معمولا این تماس ها حاوی یک پیام از قبل ضبط شده است. زمانی که کاربر تلفن را پاسخ میدهد، این پیام برای وی پخش میگردد. البته ممکن است در مواردی تماس از طرق شخص حقیقی انجام شود.

همانطور که گفته شد برقراری تماس های تبلیغاتی با پیش شماره 0942 به دلیل زیرساختهای مناسب شرکت آسیاتک برای برقراری تماس های انبوه ، تعرفه مناسب آن و احتمال بالای پاسخگویی به تماس توسط کاربر میباشد.

دریافت تماس های تبلیغاتی با خطوط 0942

کلاهبرداری با خطوط پیش شماره 0942

برخی از گزارش های کاربران حاکی از کلاهبرداری تلفنی با استفاده از خطوط با سرشماره 0942 میباشد. ما این گزارشات را رد یا تایید نمیکنیم. زیرا بیشترین گزارشات در خصوص این خطوط مربوط به مزاحمت از طریق تماس های تبلیغاتی است. اما پیشنهاد ما برای جلوگیری از مزاحمت یا کلاهبرداری این است که در صورتی که تماسی از این خطوط دریافت کردید و پس از پاسخ متوجه تبلیغاتی بودن تماس شدید، تماس را قطع کرده و شماره را در لیست سیاه تلفن همراه خود قرار دهید.

روش های پیگیری کلاهبرداری تلفنی

در صورتی که قربانی یکی از کلاهبرداران تلفنی شدید، برای پیگیری آن دو روش در پیش رو دارید. اولین روش مراجعه به دادسرای محل زندگی خودتان و طرح شکایت در این خصوص است. روش دوم پیگیری از طریق پلیس فتا است. برای اینکار میبایست به سایت پلیس فتا مراجعه نموده و اقدام به درج گزارش و شکایت خودتان نمایید.

 

همچنین بخوانید:

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

بدون پرسش یا دیدگاه on کلاهبرداری با سیم کارت های پیش شماره 0942

دیدگاه یا پرسش خود را درج کنید!

آخرین مقالات

به راهنمایی نیاز دارید؟

کارشناسان ما در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به شما هستند.

تماس با پاسخگو رایانه

دسته بندی بلاگ

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به دامنه PCPasokh.ir میباشد.1399-1400