روش های کاهش حجم عکس در کامپیوتر + آموزش

کاهش تصاویر و فشرده سازی عکس

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران در هنگام انجام ثبت نام های اینترنتی یا دیگر موارد تجربه میکنند، بالا بودن حجم تصاویر است. به نحوی که مجبور به کاهش حجم عکس هستند. در این مقاله به بررسی روش های کاهش حجم تصاویر در کامپیوتر و آموزش آنها میپردازیم. با پاسخگو رایانه همراه باشید.

آیا با کاهش حجم تصاویر کیفیت آنها نیز کم میشود؟!

کاهش حجم عکس ها و فشرده سازی آنها متدهای گوناگونی دارد. اینکه تصویر مورد نظر شما پس از کاهش حجم چه کیفیتی داشته باشد، کاملا بستگی به حجم مد نظر شما دارد. به طور مثال نمیتوان انتظار داشت که یک عکس 1 مگابایتی را بدون افت کیفیت به حجمی معادل 90 کیلوبایت رساند . اما همان تصویر را میتوان با همان کیفیت اصلی تا حدود 30 درصد فشرده کرد.

کاهش حجم تصاویر با نرم افزار پِینت Paint

یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش های کاهش حجم عکس در ویندوز استفاده از نرم افزار Paint است که به صورت پیشفرض در ویندوز نصب میباشد. نرم افزار Paint از سال 1958 در ویندوز وجود دارد و با عرضه نسخه های جدید ویندوز پیشرفت کرده است.

آموزش کاهش حجم عکس در نرم افزار Paint

کاهش حجم تصاویر در نرم افزار Paint نه از طریق فشرده سازی تصویر بلکه از طریق تغییر سایز، انجام میشود. یعنی برای تغییر حجم تصویر مورد نظر خود باید اندازه آن را تغییر دهید. اینکار در Paint بسیار ساده میباشد. برای اینکار ابتدا نرم افزار Paint را از طریق منوی استارت یا جستجو باز کنید. سپس از منوی File بر روی گزینه Open کلیک کرده و فایل مورد نظر خود را باز کنید.

آموزش استفاده از نرم افزار Paint

پس از باز کردن تصویر مورد نظر خود، نوبت به تغییر اندازه آن به منظور کاهش حجم میرسد. برای اینکار از نوار ابزار Home در این نرم افزار بر روی گزینه resize کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه پنجره ای برای شما باز میشود که تغییر اندازه عکس را برای شما فراهم میکند.

در پنجره ریسایز چندین گزینه وجود دارد که به توضیح آنها میپردازیم. اولین گزینه در این صفحه برای انتخاب مبنای تغییر اندازه است. گزینه های موجود تغییر سایز بر اساس درصد و پیکسل است که برای تنظیم دقیق باید از پیکسل استفاده کنید. در بخش بعدی باید اندازه های مد نظر خود را وارد کنید.

گزینه بعدی برای حفظ نسبت ابعاد تصویر است. در صورت فعال بودن این گزینه تنها با ورود طول یا عرض مورد نظر آن یکی به صورت خودکار تنظیم میگردد. و مورد آخر نیز برای تنظیم کشیدگی تصویر است.

کاهش حجم عکس به صورت آنلاین و تحت وب (پیشنهاد ما)

روش پیشنهادی ما برای کاهش حجم تصاویر، فشرده سازی آنها به صورت آنلاین است. با اینکار سایز تصاویر شما تغییری نکرده و تنها حجم آنها کاسته میشود. وبسایت های مختلفی اینکار را انجام میدهند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. در ادامه برترین وبسایت های فشرده سازی تصویر را به شما معرفی میکنیم.

1- وبسایت فشرده سازی تصاویر tinypng.com

اولین وبسایتی که قصد معرفی آن به شما را داریم وبسایت tinypng است. با استفاده از این سایت قادر خواهید بود تصاویر مختلف را که با فرمت های png ، jpg و webp هستند، به سادگی و رایگان فشرده کنید. با استفاده از این وبسایت میتوانید تصاویر خود را بدون از دست دادن جزئیات و افت کیفیت تا حد زیادی فشرده کرده و حجم آنها را کاهش دهید.

فشرده سازی تصاویر tinypng

 2- وبسایت فشرده سازی تصاویر iloveimg.com

دومین رتبه در لیست وبسایت های فشرده سازی تصویر به سایت Iloveimg.com تعلق میگیرد. با استفاده از این وبسایت میتوانید کلیه تصاویر با فرمت های Jpg ، PNG ، Gif و SVG را به سادگی فشرده سازی کنید. کار با این وبسایت بسیار ساده بوده و تصاویر نهایی از کیفیت قابل قبولی بهره مند خواهد بود.

3- وبسایت فشرده سازی تصویر Compressjpeg.com

آخرین مورد در لیست تعلق میگیرد به وبسایت Compress JPEG. با استفاده از این وبسایت میتوانید تصاویر مورد نظر خود که فرمت jpg یا jpeg دارند را به صورت رایگان و تا حد زیادی فشرده سازی کرده و حجم آنها را کاهش دهید.

 

فشرده سازی تصاویر با استفاده از نرم افزار فتوشاپ

یکی از بهترین روش های فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر با استفاده از نرم افزار تخصصی فتوشاپ است. این نرم افزار ابزارهای تخصصی بسیاری دارد که یکی از آنها ذخیره تصاویر به منظور انتشار در وبسایت یا … است. با انتخاب این گزینه تصاویر با کمترین حجم ممکن ذخیره میگردند.

 

بیشتر بخوانید >>>  رفع مشکلات و پاسخگویی به سوالات کامپیوتر و لپ تاپ به صورت آنلاین و رایگان

کلاهبرداری در دیوار و شیپور و پیگیری آنها

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

بدون پرسش یا دیدگاه on روش های کاهش حجم عکس در کامپیوتر + آموزش

دیدگاه یا پرسش خود را درج کنید!

آخرین مقالات

به راهنمایی نیاز دارید؟

کارشناسان ما در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به شما هستند.

تماس با پاسخگو رایانه

دسته بندی بلاگ

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به دامنه PCPasokh.ir میباشد.1399-1400