چرا اپل آیدی من نات اکتیو Not active شده است؟

اپل آیدی نات اکتیو شده

در این مقاله چه چیز میخوانیم؟

کارکردن با گوشی های شرکت اپل، علی الخصوص در ایران به دلیل تحریم ها دردسر های خاص خودش را دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه های اپل یا گوشی های ایفون به وجود بیاید، غیرفعال شدن با نات اکتیو شدن اپل آیدی است. این مشکل میتواند برای کاربران آیفون یک کابوس باشد. در این مقاله به بررسی علت های Not active شدن اپل آیدی میپردازیم.

چطور بفهمم اپل آیدی من غیرفعال یا نات اکتیو شده است؟!

همانطور که گفتیم، مشکلات مختلفی ممکن است برای دستگاه های اپل به وجود بیاید که بخش زیادی از آنها نرم افزاری یا مربوط به اکانت است. یکی از مهمترین و شایع ترین این مشکلات غیرفعال شدن اپل آیدی است. زمانی که اپل آیدی گوشی شما نات اکتیو شود خطایی با عنوان “Your apple id is not active” یا “Apple id this person is not active” دریافت خواهید کرد.

غیرفعال شدن یا not active شدن اپل آیدی

هنگام Not active شدن اپل آیدی شما دیگر به هیچ عنوان امکان دسترسی یه آیدی خود را نخواهید داشت. این مشکل به جدید و قدیمی بودن اپل آیدی یا مدل دستگاه  مربوط نیست.

دلایل نات اکتیو Not Active شدن اپل آیدی چیست؟!

غیرفعال شدن اپل آیدی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که مهم ترین آنها را میتوان تحریم دانست. در ادامه به برخی دلایلی که ممکن است باعث نات اکتیو شدن اپل آیدی شوند اشاره میکنیم:

 • تغییر مداوم آدرس آی پی IP به دلیل استفاده از نرم افزارهای تحریم شکن
 • استفاده از مشخصات جعلی هنگام ساخت اپل آیدی
 • استفاده از آدرس هایی که در اینترنت ارائه شده اند برای ساخت اپل آیدی
 • استفاده از سرویس ها و نرم افزارهای اپل با آی پی ایران
 • فعال بودن مستمر سرویس مکان یا لوکیشن که باعث شناسایی ایران به عنوان لوکیشن اصلی کاربر میشود.
 • هرگونه فعالیت مشکوک در اپل آیدی
 • استفاده یک اپل آیدی برای دستگاه های متعدد

چگونه از نات اکتیو شدن اپل آیدی جلوگیری کنیم؟

همانگونه که در بالا مشاهده کردید، میتوان گفت 90 درصد مواردی که باعث غیرفعال شدن اپل آیدی شما میشود مربوط به تحریم های ظالمانه علیه ایران است. برای اینکه از not active شدن اپل آیدی خود جلوگیری کنید به موارد زیر دقت داشته باشید:

 • از ابزارهای تغییر آی پی (فیلــــتر شکن) های مختلف استفاده نکنید و تنها از یک سرویس استفاده کنید. این کار به این دلیل است که آیپی های متفاوتی بر روی آیدی شما ثبت نشود.
 • از گزینه find my iphone استفاده نکنید و همواره آن را غیرفعال نگه دارید. فعال کردن این گزینه باعث شناسایی لوکیشن شما شده و به دلیل تحریم ها اپل آیدی شما دچار مشکل میشود.
 • سعی کنید از اپل آیدی های کارتی استفاده نکنید. یک اپل آیدی با اطلاعات شخصی برای خود بسازید و یا اگر قرار است اپل ایدی خریداری کنید، از آنهایی که دارای اطلاعات کامل هستند استفاده کنید.
 • تا حد امکان از تحریم شکن های رایگان استفاده نکنید.
 • در زمان هایی که نیاز ندارید سرویس های مکان گوشی را خاموش کنید.

چگونه مشکل اپل آیدی نات اکتیو شده را حل کنیم؟

اگر شما نیز مشکل not active شدن اپل آیدی را تجربه میکنید با ما همراه باشید. برای فعالسازی مجدد اپل آیدی نات اکتیو شده میتوانید از دو روش رایگان و پولی استفاده کنید که در مقاله زیر به صورت کامل آنهارا بررسی کرده ایم.

 

حل مشکل نات اکتیو Not active شدن اپل آیدی به روش رایگان و پولی

 

برای رفع مشکل اپل آیدی غیرفعال شده به صورت رایگان، لازم است که تا حد زیادی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. زیرا در این روش باید به صورت مستقیم با پشتیبانی شرکت اپل مکاتبه نمایید. همچنین دقت نمایید در این روش به هیچ عنوان نامی از کشور ایران نبرید.

برای حل مشکل خود به صورت رایگان باید از طریق این لینک با کارشناسان شرکت اپل ارتباط برقرار نموده و طبق دستورات آنها عمل کنید.

روش فعالسازی مجدد اپل آیدی نات اکتیو شده به صورت تضمینی

به غیر از روش رایگان که برای حل مشکل اپل آیدی not active شده وجود دارد، یک روش دیگر نیز وجود دارد. این روش برای مواقعی است که شما به اندازه نیاز به زبان انگلیسی تسلط ندارید و یا از روش رایگان جواب نگرفته اید. در این مواقع کارشناسان پاسخگو رایانه در کنار شما هستند تا در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مشکل شما را حل کنند. در صورتی که نیاز به دریافت این خدمت دارید با ما در تماس باشید.

مقالات دیگر پاسخگو رایانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.