پاسخگو رایانه
جستجو
Close this search box.

راهنمای مشکلات متداول ، رفع مشکل و بازیابی اپل آیدی

تمامی محصولات شرکت اپل از جمله گوشی های آیفون برای کارکرد کامل و صحیح نیاز به ورود اپل آیدی دارند. در کشور ما با اینکه گوشی های آیفون و دیگر محصولات اپل محبوبیت خاصی دارند اما همچنان به دلیل تحریم ها ساخت اپل آیدی و استفاده از سرویس های اپل برای بسیاری از افراد مشکل آفرین است.

راهنمای مشکلات متداول رفع مشکل و بازیابی اپل آیدی

فهرست مطالب

تمامی محصولات شرکت اپل از جمله گوشی های آیفون برای کارکرد کامل و صحیح نیاز به ورود اپل آیدی دارند. در کشور ما با اینکه گوشی های آیفون و دیگر محصولات اپل محبوبیت خاصی دارند اما همچنان به دلیل تحریم ها ساخت اپل آیدی و استفاده از سرویس های اپل برای بسیاری از افراد مشکل آفرین است.

غیر از مشکلاتی که ممکن است به دلیل تحریم ها به وجود بیایند، موارد و مشکلاتی وجود دارند که ممکن است به دلایل فنی و یا دلایل ناشناخته ایجاد شوند که کاربران قادر به رفع آن مشکلات نیستند. در ادامه به معرفی تعدادی از مشکلات و ایرادات اپل آیدی پرداخته و روش رفع انها به صورت آنلاین را برای شما بیان خواهیم نمود.

راهنمای جامع رفع مشکلات اپل آیدی
راهنمای جامع رفع مشکلات اپل آیدی

 

گوشی های آیفون چرا به اپل آیدی نیاز دارند؟

بر خلاف گوشی های اندرویدی که قادر هستید به صورت دستی از طریق فایل های نصبی بر روی آنها نرم افزارهای مورد نیاز خود را نصب کنید، در گوشی های آیفون این امکان وجود ندارد. شرکت اپل به دلیل مسائل امنیتی مربوط به سیستم عامل گوشی های آیفون این امکان را در این گوشی ها قرار نداده است. تنها روش نصب نرم افزار و استفاده از خدمات آیتونز در گوشی های اپل ، داشتن یک حساب کاربری یا همان اپل آیدی است.

به این صورت شرکت اپل میتواند کنترل کاملی بر روی فعالیت کاربران داشته باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی به سرعت جلوی آن را بگیرد. همچنین در صورت تخلف یک کاربر میتواند با مسدود کردن دسترسی آن به حساب کاربری خود امکان استفاده از تلفن همراه را از آن کاربر سلب نماید.

رفع مشکلات اپل آیدی
رفع مشکلات اپل آیدی

علت و عامل ایجاد مشکلات اپل آیدی چیست؟

شرکت اپل در طول تمام این سال ها نسبت به تکمیل سیستم عامل IOS و تمام موارد وابسته به آن فعالیت داشته است و همچنین در صورت به وجود آمدن یک مشکل سریعا نسبت به رفع آن اقدام کرده است. بر همین اساس میتوان گفت تقریبا امکان ایجاد مشکل در اپل آیدی به دلایل فنی وجود ندارد. پس در این صورت چه عاملی مقصر ایجاد مشکلات است؟

برای کاربران ایرانی تقریبا 90 درصد مشکلات به وجود آمده اپل آیدی یک دلیل دارد. و آن دلیل چیزی نیست به جز تحریم های مختلف علیه کشور ایران که باعث محدودیت دسترسی و خدمات رسانی به کاربران ایرانی میشود. عامل دیگری که باعث مشکلات اپل آیدی میشود، موارد امنیتی است. به طور مثال فعالیت های مشکوک حساب کاربری، استفاده از نرم افزار های نامطمئن، تغییر آی پی مداوم و … از عوامل خطر ساز برای اپل آیدی است.

مشکلات متداول اپل آیدی

حال که با عوامل ایجاد کننده مشکلات در اپل آیدی ها آشنایی مختصری پیدا کردید، نوبت به بررسی مشکلات متداولی است که برای حساب های کاربری اپل بروز میکند. در ادامه به معرفی متداول ترین مشکلات اپل ایدی به صورت کامل پرداخته ایم. با پاسخگو رایانه همراه باشید.

فراموشی اطلاعات و رمز عبور اپل آیدی

اولین و متداول ترین مشکلی که ممکن است برای اپل آیدی رخ بدهد، فراموشی رمز عبور آن است. این مورد بیشترین تعداد رخداد را دارد و در مقابل آسان ترین روش حل مشکل را نیز از آن خود کرده است . برای رفع مشکل فراموشی پسورد اپل آیدی میتوانید به آدرس Appleid.apple.com مراجعه نموده و بر روی گزینه Forgot Apple ID or Password کلیک کنید.

فراموشی رمز عبور اپل آیدی
فراموشی رمز عبور اپل آیدی

در صفحه ای که برای شما باز شده است باید آدرس اپل آیدی خود را وارد کنید. در مرحله بعدی میتوانید روش بازیابی گذرواژه اپل آیدی خود را انتخاب کنید. روش های مختلفی برای بازنشانی پسورد اپل آیدی وجود دارد که در ادامه بیان میکنیم.

1- بازیابی رمزعبور اپل آیدی با استفاده از سوالات امنیتی

اولین روش بازیابی پسورد اپل آیدی با استفاده از سوالات امنیتی یا همان Security questions است. این سوالات همان هایی است که در زمان ساخت اپل آیدی آن ها را تعیین کرده و پاسخ های آن را انتخاب کرده اید. اگر پاسخ سوالات امنیتی را به خاطر دارید، این روش سریع ترین و آسان ترین روش ریست پسورد اپل آیدی است. البته این روش برای بسیاری از اپل آیدی های کارتی که اطلاعات ثبت نام به همراه آنها ارائه نشده است کاربردی ندارد.

2- بازنشانی گذرواژه اپل آیدی با استفاده از آدرس ایمیل

دومین راهی که در زمان فراموشی رمز اپل آیدی پیش رو دارید، بازنشانی آن از طریق ایمیل است. در این روش ایمیلی حاوی لینک بازنشانی رمزعبور برای آدرسی که در زمان ثبت نام وارد کردید ارسال میگردد. با کلیک کردن بر روی این لینک میتوانید رمز عبور جدیدی برای اپل آیدی خود تعیین کرده و به راحتی وارد آن شوید. این روش برای کسانی که دسترسی به ایمیل وارد شده هنگام ثبت نام ندارند کاربردی ندارد.

3- بازیابی پسورد اپل آیدی با تایید هویت دو مرحله ای

این روش برای کسانی است که تایید هویت دو مرحله ای یا همان Two-factor Authentication برای اکانت خود فعال کرده باشند. البته این روش را میتوان سخت ترین روش برای بازیابی رمز عبور اپل آیدی دانست به همین علت به شما پیشنهاد میکنیم از روش های دیگری استفاده نمایید.

روش های دیگری نیز برای بازیابی رمز وجود دارد که در این مقاله به دلیل عدم ارتباط موضوعی مجالی برای بین آنها نداریم و در مقاله ای دیگر به بررسی آنها می پردازیم.

خطای Your account has been disabled in the app store and iTunes در اپل آیدی

همانطور که گفتیم به دلیل استاندارد های پیشرفته شرکت اپل توقف فعالیت گوشی های آیفون به دلایل فنی تقریبا نا ممکن است. بروز خطای Your account has been disabled in the app store and iTunes به دلایل امنیتی یا پرداخت های ناقص در Itunes رخ می دهد.

خطای Your account has been disabled in the app store and iTunes اپل آیدی
خطای Your account has been disabled in the app store and iTunes اپل آیدی

به طور مثال زمانی که شما چندین بار رمز عبور اپل آیدی خود را وارد کنید و یا به طور مکرر IP دستگاه خود را تغییر دهید ممکن است با این خطا روبرو شوید. در صورت بروز این مشکل برای شما برای رفع آن باید از طریق روش های بیان شده در مشکل قبلی اقدام نمایید.

رفع خطای verification failed اپل آیدی
رفع خطای verification failed اپل آیدی

خطای verification failed در گوشی های اپل

یکی از خطاهایی که ممکن است هنگام لاگین کردن به اپل آیدی یا ورود به اپ استور با آن روبرو شوید Verification failed است. با مشاهده این خطا وحشت زده نشوید. زیرا معمولا این خطا به دلیل عدم تطابق اطلاعات یا ورود رمزعبور اشتباه مشاهده نمی گردد و عامل آن چیز دیگری است.

کاربران اپل در کشور ایران معمولا با استفاده از نرم افزار های تغییر IP اقدام به ورود به اپل آیدی میکنند. این اقدام به دلیل عدم شناسایی این است که کاربر از کشور ایران است. همین استفاده از تغییر دهنده های آیپی یا همین فیلتر شکن ها یکی از علت های بروز این خطا است. مخصوصا زمانی که از نرم افزارهای رایگان استفاده شود.

برای رفع این مشکل پیشنهاد ما این است که در وهله اول از یک فی..تر شکن معتبر با IP ثابت استفاده نمایید. اگر مشکل همچنان پابرجا بود، وارد تنظیمات شوید و تنظیم ساعت و تاریخ را بر روی اتوماتیک قرار دهید تا منطقه زمانی با منطقه زمانی سرور VPN هماهنگ شود. نهایتا اگر با اینکار هم مشکل حل نشد میتوانید یکبار از اپل آیدی خود Sign out کرده و مجددا Signin کنید.

خطای Your account has been locked for security reason اپل آیدی

همانطور که از متن این خطا پیداست زمانی این خطا را دریافت می کنید که اپل آیدی شما به دلایل امنیتی قفل شده باشد. زمانی این اتفاق می افتد که امنیت اکانت اپل آیدی شما به خطر افتاده باشد. عواملی که باعث قفل شدن اپل آیدی می شوند شامل ورود رمز عبور اشتباه برای چندین بار، پاسخ اشتباه به سوالات امنیتی و یا تلاش برای هک یا دسترسی غیر مجاز می باشد.

رفع مشکل قفل شدن اپل آیدی
رفع مشکل قفل شدن اپل آیدی

در این صورت اکانت شما توسط سرورهای شرکت اپل قفل شده و زمانی که برای ورود به آن تلاش نمایید با یکی از پیام های زیر روبرو می شوید:

  • “This Apple ID has been locked for security reasons”
  • “This Apple ID has been disabled for security reasons”
  • “You can’t sign in because your account was disabled for security reasons”

رفع مشکل Your account has been locked از طریق احراز هویت امکان پذیر است. به این منظور باید پاسخ سوالات امنیتی و اطلاعات کامل وارد شده در اپل آیدی را داشته باشید. یا اینکه با پشتیبانی اپل به صورت مستقیم ارتباط برقرار نمایید. توجه داشته باشید دسترسی به اپل آیدی در این حالت حتی اگر رمز عبور خود را بازنشانی کنید امکان پذیر نیست.

دیگر مشکلات اپل آیدی

مشکلات دیگری نیز برای اپل آیدی ممکن است رخ بدهد که هر کدام علت متفاوت و روش رفع متفاوتی دارند. در ادامه به بیان چند مورد از مشکلات دیگر اپل آیدی ها میپردازیم:

  • خطای This Apple ID is not active در اپل آیدی

  • خطای  Could not sign in در هنگام ورود به اپل آیدی

  • خطای  Please contact iTunes support to complete this transaction در هنگام یا پس از پرداخت

رفع مشکلات اپل آیدی توسط خودتان و یک اخطار مهم

اولین روشی که به ذهن افراد در هنگام روبرو شدن با مشکلی میرسد، حل مشکل ایجاد شده توسط خودشان است. در هنگام برخورد با مشکلات اپل آیدی نیز این موضوع صدق میکند. بسیاری از کاربران در زمان روبرویی با مشکلات اپل آیدی سعی میکنند که با استفاده از آموزش های موجود در سطح اینترنت اقدام به رفع آن مورد نمایند.

اینکار شاید موفقیت آمیز باشد اما اگر تصمیم به اینکار دارید این مورد را به خاطر داشته باشید. کارشناسان ما با موارد بسیاری برخورد داشته اند  که به علت اقدامات انجام شده توسط خودشان اکانت آنها دیگر قابل بازیابی و رفع مشکل نبوده است. زیرا سیاست های شرکت اپل در این خصوص بسیار سختگیرانه است. پس اگر در خصوص مشکلات آیفون و اپل آیدی تخصص و تجربه کافی را ندارید  قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

رفع مشکلات اپل آیدی به صورت آنلاین و تلفنی

امروزه آسان ترین راه برای رفع مشکلات مختلف در زندگی از طریق جستجو در اینترنت و یا تماس با کارشناسان مشاور است. پاسخگو رایانه با دارا بودن کارگروه تخصصی محصولات اپل و آیفون و به کارگیری کارشناسان زبده و متخصص در زمینه گوشی های آیفون و سیستم عامل IOS آماده پاسخگویی و رفع مشکلات اپل آیدی شما به صورت آنلاین و تلفنی است.

در صورتی که قصد دارید که پاسخ خود را به صورت آنلاین دریافت نمایید بر روی گزینه پرسش و پاسخ رایگان کلیک نموده و فرم را تکمیل نمایید. همچنین در صورتی که میخواهید مشاوره تلفنی دریافت نمایید با ما در تماس باشید.

بازیابی اپل آیدی قفل یا غیرفعال شده

در صورتی که اپل آیدی شما قفل یا غیرفعال شده است، همکاران ما در کارگروه تخصصی محصولات اپل آماده رفع کلیه مشکلات اپل آیدی و گوشی های آیفون میباشند. برای ارتباط با پاسخگو رایانه با شماره 09108889970 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *